Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Miasto ogłosiło kolejny przetarg ws. nowej siedziby kieleckiego „Kubusia”

środa, 09 czerwca 2021 15:43 / Autor: Weronika Kępa
Miasto ogłosiło kolejny przetarg ws. nowej siedziby kieleckiego „Kubusia”
Miasto ogłosiło kolejny przetarg ws. nowej siedziby kieleckiego „Kubusia”
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Zgodnie z zapowiedzią, miasto ogłosiło kolejny przetarg na budowę nowej siedziby dla Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na Wzgórzu Zamkowym. Jest to możliwe dzięki zmianom w wieloletniej prognozie finansowej i tegorocznym budżecie miasta, które w maju zostały pozytywnie zaopiniowane przez kieleckich radnych.

O nowej siedzibie „Kubusia” na Wzgórzu Zamkowym mówi się już od dawna. Niestety, pierwszy przetarg zakończył się sprawą w sądzie. Teraz wszystko zaczyna się po raz drugi.

- Wierzymy, że w tym postępowaniu uda się już wyłonić wykonawcę i jak najszybciej przystąpić do prac budowlanych – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc. - Przypominam, że poprzedni przetarg nie został rozstrzygnięty. Pierwsza oferta została odrzucona z przyczyn formalnych, zaś druga w kolejności przekraczała budżet. Musieliśmy dodatkowo przejść przez procedurę sądową w związku z odwołaniami. Wyrok sądu podtrzymał jednak decyzję Urzędu Miasta, dlatego mogliśmy przystąpić do prac nad kolejnym przetargiem. Jednak niezbędnym elementem była aktualizacja kosztorysu inwestorskiego – informuje.

Władze wojewódzkie zgodziły się na przedłużenie czasu realizacji zadania z pierwszego kwartału 2023 roku do trzeciego. Obecnie miasto czeka na oferty dotyczące wykonania robót budowlano-montażowych.

- Uwielbiany przez pokolenia kielczan teatr „Kubuś” w końcu zyska nowoczesną siedzibę. Znacznie poprawią się w niej warunki pracy aktorów oraz obsługi, ale przede wszystkim zyskają na tym nasi najmłodsi mieszkańcy. Warto dodać, że w kompleksie budynków, w ramach ich totalnej przebudowy i modernizacji, powstaną dwie sale. Na dole znajdzie się duża widownia dla 148 osób. Zaś mniejsza, kameralna scena pomieści 80 osób – mówi Tomasz Porębski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO