Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Miejski Zarząd Dróg czeka na opinie kielczan

niedziela, 25 kwietnia 2021 12:45 / Autor: Adrianna Linertowicz
Miejski Zarząd Dróg czeka na opinie kielczan
Fot. Michał Łosiak
Miejski Zarząd Dróg czeka na opinie kielczan
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Do 5 maja kielczanie mogą zgłaszać uwagi w kwestii rozbudowy ulic Orląt Lwowskich i Józefa Piłsudskiego, a także skrzyżowania ulic Biskupa M. Jaworskiego z ulicą Józefa Piłsudskiego i ulicą Gabrieli Zapolskiej. 

Na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach opracowywana jest dokumentacja projektowa. Całe zadanie podzielono na dwa etapy, z których pierwszy zakłada przebudowę ulicy Orląt Lwowskich i Józefa Piłsudskiego o łącznej długości 480 metrów.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach, w ramach tego etapu przewidziane są również: budowa i przebudowa chodników, przebudowa przystanków autobusowych, systemu odwodnienia, budowa i przebudowa zjazdów publicznych oraz indywidualnych, budowa lub przebudowa oświetlenia, przebudowa lub zabezpieczenie kolidujących sieci uzbrojenia terenu i infrastruktury technicznej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a także urządzeń bezpieczeństwa ruchu, jak również wycinka kolidujących krzewów i drzew.

Drugi etap zakłada m.in. przebudowę skrzyżowania ulic Biskupa M. Jaworskiego, Gabrieli Zapolskiej i Józefa Piłsudskiego. Dodatkowo w skład tego etapu wchodzą: budowa i przebudowa ścieżki rowerowej, budowa i przebudowa chodników, budowa sygnalizacji świetlnej, budowa i przebudowa oświetlenia ulicznego, budowa i przebudowa odwodnienia, budowa kanału technologicznego, przebudowa lub zabezpieczenie kolidujących sieci uzbrojenia terenu i infrastruktury technicznej, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu, a do tego przesadzenie kolidujących drzew.

Kielczanie mogą zapoznać się z dokładnymi materiałami informacyjnymi na stronie internetowej MZD w Kielcach, jak również na platformie „Idea Kielce” – Konsultacje Społeczne. Uwagi można zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Idea Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO