MIASTO
Mini boiska na ukończeniu


Kończy się budowa 5 mini boisk dla najmłodszych, które powstają na kieleckich osiedlach. Obiekty sportowe mają służyć przede wszystkim dzieciom w przedziale wiekowym od 5 do 10 lat.
Boiska powstały m.in. na osiedlach Barwinek Podkarczówka oraz przy ulicy Chęcińskiej. Przy dwóch z nich dodatkowo powstały niewielkie place zabaw. - Aktualnie na trzech boiskach trwają prace wykończeniowe. Na placach zabaw montowane są zjeżdżalnie, huśtawki i ławki dla rodziców. Po zakończeniu prac obiektami będą zarządzać spółdzielnie mieszkaniowe - mówi Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.
Obiekty z nawierzchnią poliuretanową mają w większości wymiary 15 na 25 metrów. Budowa mini boisk to ukłon władz miasta w stronę przede wszystkim najmłodszych mieszkańców Kielc. - Budujemy sporo miejsc do rekreacji i uprawiania sportu, ale często omijają one dzieci. Potrzeby są duże, a bywa i tak, że starsi i silniejsi wypychają tych najmłodszych, którzy nie mają za wiele do powiedzenia. Poza tym te normalne boiska są trochę dla nich za duże. Chcemy, żeby dzieci w wieku od 5 do 10 miały także swoje miejsce - mówi prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.
Koszt realizacji pięciu mini boisk wyniesie ponad 1,6 miliona złotych. Wszystkie powinny zostać oddane do użytku do końca września.



![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)



