Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

MUP zachęca do udziału w projekcie „Młodzi na start”

czwartek, 27 maja 2021 17:13 / Autor: Weronika Kępa
MUP zachęca do udziału w projekcie „Młodzi na start”
MUP zachęca do udziału w projekcie „Młodzi na start”
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Miejski Urząd Pracy w Kielcach przypomina o realizowanym od listopada ubiegłego roku projekcie „Młodzi na start”, w ramach którego przyjmuje wnioski o organizowanie prac interwencyjnych dla osób bezrobotnych.

Uczestnikami projektu  mogą być osoby poniżej 29. roku życia, zarejestrowane w MUP w Kielcach jako bezrobotne.

- Projekt zakłada refundację 165 stanowisk pracy organizowanych w ramach prac interwencyjnych – informuje Małgorzata Baran z Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach. - Pracodawca w ramach zawartej umowy zobowiązuje się do utrzymania w zatrudnieniu skierowanego bezrobotnego przez okres dziewięciu miesięcy. Jeżeli pracodawca po wywiązaniu się z umowy będzie utrzymywał zatrudnienie przez kolejne minimum trzy miesiące, ma prawo otrzymać jednorazową refundację wynagrodzenia w wysokości sześciu tysięcy złotych – dodaje.

Przez sześć pierwszych miesięcy trwania umowy pracodawca otrzymuje refundację wynoszącą maksymalnie 1120 złotych miesięcznie plus składki społeczne.

Niezbędne do przystąpienia do programu dokumenty dostępne są na stronie internetowej MUP. Dodatkowe informacje można również uzyskać pod numerem: 41 340 60 24 lub 41 340 60 77.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO