Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na kieleckim Stadionie stanie budynek wysoki na... 16 metrów

wtorek, 17 maja 2022 10:01 / Autor: Weronika Kępa
Na kieleckim Stadionie stanie budynek wysoki na... 16 metrów
Fot. Piotr Michalec
Na kieleckim Stadionie stanie budynek wysoki na... 16 metrów
Fot. Piotr Michalec
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Jak informuje przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, Michał Braun, miasto wydało pozwolenie na budowę bloku mieszkalnego na kieleckim Stadionie. Chodzi o teren zlokalizowany między al. Na Stadion a ul. Artylerzystów, gdzie wyrośnie budynek wysoki na szesnaście metrów.

– To pokłosie decyzji z 2017 roku wydanej przez poprzednią kadencję rady miasta, która zdecydowała, aby w przetargu, za nieco ponad pół miliona złotych, sprzedać działkę między strzelnicą a jednostką policji. Nie obejmuje jej plan zagospodarowania, a obecnie jest to utwardzony teren, który kiedyś był częścią jednostki wojskowej – mówi Michał Braun.

Jak informuje radny, miasto tłumaczy, że wydania pozwolenia nie można było odmówić, bo w pobliżu stoi już podobny dom. Te informacje potwierdza dyrektor wydziału urbanistyki i architektury, Artur Hajdorowicz.

– To jest działka budowlana, las jest naokoło. To obszar sprzedany swego czasu przez miasto, bo ten teren był w jego władaniu. Jeśli chodzi o sprzedaż, to nie są moje kompetencje. Natomiast warunków zabudowy nie mogliśmy odmówić, ponieważ w sąsiedztwie jest budynek mieszkalny – powiedział w rozmowie z portalem wKielcach.

Chodzi o inwestycję Park Sosnowy będącą własnością firmy deweloperskiej Becher. W internecie nietrudno dotrzeć do informacji, że w sprzedaży mieszkań w tym miejscu pośredniczy biuro nieruchomości należące do Czesława Wojsy. To ta sama osoba, która zabiegała o możliwość zabudowania podnóża góry Karczówka.

Jak zaznacza Michał Braun, budowa poprzednich bloków również bulwersowała mieszkańców.

– W Kielcach nadal trzeba mówić głośno – bloki na blokowiska! Nie na osiedla domów jednorodzinnych, i co wydawałoby się oczywiste – nie do lasu. Prawdopodobnie miasto będzie wymagało inwestycji w budowę ulicy Artylerzystów, potrzeba będzie także zbudować kilkadziesiąt metrów wodociągu w czym partycypować powinna firma – dodaje nasz rozmówca.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO