Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na sprzedaż

czwartek, 06 października 2016 14:34 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Na sprzedaż
Na sprzedaż
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Zabytkowa kamienica u zbiegu ulic Wesołej i Mickiewicza w Kielcach została wystawiona na sprzedaż. Agencja Mienia Wojskowego cenę wywoławczą za narożny budynek z 1870 roku ustaliła na 1,1 mln zł. Przetarg planowany jest na 7 grudnia. To będzie druga próba sprzedaży tej kamienicy.

Co ciekawe, AMW sprzedaje nie tylko nieruchomości. W ofercie posiada także mienie koncesjonowane, czyli przedmioty do zakupienia tylko przez uprawnione podmioty. Zwykły Kowalski za niewielkie pieniądze może kupić od Agencji elementy wojskowego wyposażenia, jak torba na granaty, wiatrówka wojsk lądowych, a nawet… chusteczki do nosa.

Agencja Mienia Wojskowego swoje oddziały, gdzie można kupić drobne sprzęty używane przez wojsko, prowadzi w kilku większych miastach w Polsce. Najbliższa taka placówka znajduje się w Krakowie. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży mienia ruchomego zasilają konto Funduszu Modernizacji Sił Zbrojnych. Natomiast środki ze sprzedaży nieruchomości AMW przeznacza na realizację inwestycji mieszkaniowych dla żołnierzy. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO