Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Naprawiają mur przy Jana Pawła II, ale nie skończą przed terminem

wtorek, 26 stycznia 2021 07:46 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Naprawiają mur przy Jana Pawła II, ale nie skończą przed terminem
Naprawiają mur przy Jana Pawła II, ale nie skończą przed terminem
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Rozpoczęła się naprawa zniszczonego przed ponad rokiem zabytkowego muru przy ul. Jana Pawła II w Kielcach. Pracownicy zajmujący się remontem przyznają jednak, że najpewniej nie wyrobią się z terminem.

Terminy naprawy przesuwane były kilkukrotnie. Ostatnie miasto, ze względu na sytuację pandemiczną, ustawiło go na koniec stycznia. Wczoraj ruszyły prace naprawcze. Wmontowane zostało jedno z przęseł. Historyczny charakter muru wymaga specjalistycznego betonu, który ma problem z zasychaniem w zimę. Pracownicy zajmujący się remontem zapewniają jednak, że do osuszania wykorzystane zostaną dmuchawy, które zapewnią odpowiednią temperaturę. Przyznają jednak, że ze względu na duże zniszczenia, nie uda się skończyć przed terminem końca stycznia. Zapewniają przy tym, że potrwają one nie dłużej, niż do następnego tygodnia.

Fragment muru odgradzającego Park Miejski w Kielcach od ul. Jana Pawła II uległ zniszczeniu we wrześniu 2019 roku. Miasto aż czterokrotnie ogłaszało przetarg na wykonanie naprawy. Najpierw nie zgłosiła się żadna firma. Za drugim i trzecim razem oferty opiewały na 88 tys zł., znacznie więcej, niż mogło zaoferować miasto. Finalnie wyłoniono firmę, która zgodziła się na sumę 61,5 tys zł. Tyle udało się uzbierać miejskim urzędnikom.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO