Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Natrętne komary

poniedziałek, 03 sierpnia 2015 11:53 / Autor: Damian Wysocki
Natrętne komary
Natrętne komary
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Lato trwa w najlepsze. Ciepło ma jednak swoje minusy. W ostatnim czasie w letnim wypoczynku zaczyna towarzyszyć nam coraz więcej komarów. Wielu z nas wyjątkowo źle znosi ich ugryzienia, a ślady po nich swędzą i pieką nawet przez kilka tygodni.

 

Komary wyczuwają ciepło ludzkiego ciała, pot i wyższe stężenie dwutlenku węgla w wydychanym przez człowieka powietrzu. Owady przyciąga również woń : perfum, kosmetyków oraz środków czystości o kwiatowych i owocowych zapachach. Komary lokalizują swoje ofiary z daleka także za pomocą wzroku i przyciągają je ciemne kolory. Ludzką krwią, ze względu na zawarte w nim białko, żywią się tylko samice komarów, które przekłuwają skórę i wpuszczają do naszego ciała ślinę z substancją zapobiegającą krzepnięciu krwi. Wtedy pojawia się czerwona i swędząca krosta, która znika po ok. tygodniu.

Jak z komarami radzą sobie kielczanie:

Jeśli ugryzą nas komary najlepiej zastosować maści łagodzące swędzenie. Najlepiej postarać się jednak , by do ugryzień w ogóle nie doszło. Apteki oferują szeroką gamę środków odstraszających owady, a korzystanie z nich to jedyny racjonalny sposób na unikanie tych nieprzyjemnych, a czasem nawet poważnych i bolesnych dolegliwości.

Istnieją również naturalne sposoby odstraszające natrętnych „krwiopijców”. Komary nie lubią czosnku, mięty, olejku trawy cytrynowej i eukaliptusa, a szczególnie eukaliptusa cytrynowego. Oprócz tego odstrasza je rozmaryn, lawenda, koper włoski, tymianek, cytryna pomarańcza oraz cynamon.

Tag: lato Komary
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO