Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

"Nazaret" i "Mechanik" najlepsze w Kielcach. Znamy wyniki rankingu "Licea i Technika 2021"

czwartek, 29 kwietnia 2021 13:41 / Autor: Beata Kwieczko
"Nazaret" i "Mechanik" najlepsze w Kielcach. Znamy wyniki rankingu "Licea i Technika 2021"
"Nazaret" i "Mechanik" najlepsze w Kielcach. Znamy wyniki rankingu "Licea i Technika 2021"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej oraz Technikum nr 2 w Zespole Szkół Mechanicznych zajęły pierwsze miejsca w rankingu "Licea i Technika 2021" w Kielcach. Zestawienie przygotował portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl.

Wśród kryteriów branych pod uwagę w rankingu znalazły się między innymi wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Uwzględnione zostały również wyniki z olimpiad przedmiotowych, a także wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej. W technikach dodatkowym kryterium były wyniki z egzaminów zawodowych. W rankingu można było uzyskać maksymalnie sto punktów.

Na pierwszym miejscu wśród kieleckich liceów znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej, które zdobyło ponad 80 punktów.

– Ogromnie się cieszymy pozycją, jaką zajmujemy w mieście i województwie. Gratuluję uczniom, nauczycielom, jak i rodzicom, którzy tę szkołę tworzą, bo ten sukces jest pięknym zwieńczeniem pracy wielu osób. To nas bardzo cieszy – mówi siostra Natalia Małgorzata Białek, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

W szkole uczy się 308 uczniów i pracuje 46 nauczycieli.

Drugie miejsce w rankingu najlepszych liceów zajęło VI Liceum im. Juliusza Słowackiego, a trzecie II Liceum im. Jana Śniadeckiego.

W przypadku techników, na pierwszym miejscu w rankingu uplasowało się Technikum nr 2, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Mechanicznych. Szkoła zdobyła prawie 44 punkty. Z wyniku cieszy się Dariusz Wójcik, dyrektor placówki, który tłumaczy, że na sukces złożyło się wiele czynników.

– To jest niewątpliwy sukces wszystkich uczniów, nauczycieli, a także rodziców i myślę, że pracowaliśmy na to przez wiele lat. Wpływ na to miały na pewno wyniki, jakie nasi uczniowie osiągają na egzaminach zawodowych i maturalnych. Myślę, że zaowocował też trud nauczycieli, którzy starali się, żeby uczniowie osiągali jak najlepsze noty w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Mamy laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych ogólnopolskich, a nasi uczniowie osiągają też dobre wyniki w zawodach sportowych – wylicza Dariusz Wójcik. – Wpływ na to mogła też mieć możliwość realizacji różnych projektów unijnych, dzięki którym doposażyliśmy bazę dydaktyczną w pomoce naukowe – dodaje.

Do kieleckiego "Mechanika" uczęszcza ponad 1300 uczniów, a w szkole pracuje około 120 nauczycieli.

W rankingu techników na podium znalazły się także Technikum nr 3 im. Danuty Siedzikówny "Inki" oraz Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO