Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Niebawem wystartują kolejne remonty kieleckich dróg

piątek, 19 stycznia 2024 12:52 / Autor: Weronika Karyś
Niebawem wystartują kolejne remonty kieleckich dróg
kielce.eu
Niebawem wystartują kolejne remonty kieleckich dróg
kielce.eu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Już niebawem w Kielcach mają ruszyć remonty kolejnych ulic. Jak zapowiada Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg, zaplanowano przede wszystkim trzy duże inwestycje.

Chodzi o bardzo ważne ulice osiedlowe – Orląt Lwowskich i Piłsudskiego oraz skrzyżowanie Piłsudskiego, Jaworskiego i Zapolskiej, a także ulicę Klonową, na odcinku pomiędzy Turystyczną, a Orkana.

– Odbyliśmy już pierwsze spotkanie z wykonawcą, na którym omawialiśmy jak w tych miejscach może wyglądać organizacja ruchu. To jeszcze może ulegać zmianom, więc nie chce póki co mówić o szczegółach. Na pewno trzeba się przygotować na utrudnienia, dlatego że nowe drogi w niektórych miejscach będą poprowadzone w innym śladzie niż obecnie – zaznacza Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD w Kielcach.

Wykonawcy planują rozpocząć wspomniane roboty już w marcu 2024 roku.

– Kolejną, niezwykle istotną inwestycją dla terenu przemysłowego, jest przebudowa ulicy Malików, Batalionów Chłopskich oraz Wystawowej. W miejscu istniejącego skrzyżowania będzie wybudowane rondo turbinowe – dodaje Skrzydło.

Wiosną, w ramach dofinansowania otrzymanego z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, w Kielcach mają również ruszyć przebudowy kolejnych z w sumie trzynastu ulic w śródmieściu. Wśród nich znajdzie się między innymi Seminaryjska. Prace obejmą odcinek od Wesołej, wraz z ingerencją w skrzyżowanie, aż do Tarnowskiej, bez przebudowy skrzyżowania, które było przewidziane w ramach Inteligentnego Systemu Transportowego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO