Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Nowa kuchnia i stołówka dla Szkoły Podstawowej numer 8

sobota, 23 stycznia 2021 13:32 / Autor: Adrianna Linertowicz
Nowa kuchnia i stołówka dla Szkoły Podstawowej numer 8
Fot. UM Kielce
Nowa kuchnia i stołówka dla Szkoły Podstawowej numer 8
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Nowoczesny piekarnik, specjalne kotły do gotowania zup i ziemniaków, wielka patelnia do smażenia, a do tego stołówka mieszcząca około stu uczniów. Prace nad przebudową kuchni Szkoły Podstawowej nr 8 są już na końcowym etapie. Jak informuje Urząd Miasta w Kielcach, obecnie trwa odbiór inwestycji.

– Wcześniej mieliśmy kuchnię węglową, na fajerki. Nigdy nie odnotowaliśmy zatrucia, obiady były pyszne, ale warunki koszmarne. Dziś wchodzimy do najnowocześniejszej kuchni, jaką można sobie wymarzyć. Jestem szczęśliwa – mówiła Urszula Dulnik, dyrektorka SP nr 8 w Kielcach. – Kuchnia spełnia potrzeby szkoły. Jest przygotowana na czterysta posiłków - sto jednorazowo, czyli cztery tury – dodaje.

Poza kuchnią i stołówką, powstały także nowoczesna zmywalnia naczyń, pokoje socjalne dla pracowników i magazyny. Wykonano również szereg prac na zewnątrz budynku. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Dotychczasowe wnętrza mieszczące się na najniższej kondygnacji budynku zaadaptowano na potrzeby kuchni i zaplecza sanitarnego.

– Dziękujemy rodzicom, którzy pomagali, bo ich inicjatywy, ich wsparcie były bardzo pomocne. Myślę, że w takim momencie wszyscy jesteśmy zwycięzcami, a najbardziej będą cieszyły się dzieci – mówił prezydent Bogdan Wenta.

Obecnie w szkole uczy się około 450 uczniów. Dyrektor Dulnik przekonuje, że wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z żywienia w wyremontowanej stołówce.

Całkowity koszt przeprowadzonych prac wyniósł prawie 2,5 mln złotych.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO