MIASTO
Obostrzenia w kolejnej lecznicy w Kielcach


Kolejna lecznica w Kielcach wprowadziła ograniczenia w odwiedzaniu pacjentów. Obostrzenia dotyczą Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka.
Powodem takiej decyzji jest sytuacja epidemiczna. Stale rosną zachorowania na grypę oraz infekcje spowodowane wirusem RSV.
- Pragniemy uchronić przed zakażeniem noworodki oraz osłabione porodem mamy. Do odwołania, przy łóżku pacjentki może przebywać tylko jedna osoba – informuje Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.
Szef lecznicy przypomina także o zakazie wprowadzania na oddział dzieci poniżej 12 roku życia.
- Odwiedzających prosimy również o zakładanie maseczek ochronnych. Będziemy tego bezwzględnie wymagać. Jeśli ktoś zapomniał maseczki, powinien o nią poprosić personel szpitala - informuje dr Rafał Szpak.
Jeśli sytuacja epidemiczna będzie się pogarszać, w lecznicy zostanie wprowadzony całkowity zakaz odwiedzin.
Przypominamy, że ograniczenia w odwiedzaniu pacjentów zostały wprowadzone także w Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





