Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

[VIDEO] Ogród Botaniczny otwiera się na gości!

piątek, 30 kwietnia 2021 22:19 / Autor: Adrianna Linertowicz
[VIDEO] Ogród Botaniczny otwiera się na gości!
Fot. Piotr Michalec
[VIDEO] Ogród Botaniczny otwiera się na gości!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Kielecki Ogród Botaniczny już w sobotę (1 maja) otworzy swe bramy dla gości. Poza pięknymi widokami, będą też pyszne napoje z Wesołej Kawki, bilety tanie jak barszcz i... możliwość piknikowania!

O nowościach, jakie pojawią się w tym sezonie w Ogrodzie Botanicznym pisaliśmy tutaj.

– Oficjalnie otwieramy Ogród na sezon 2021 już w sobotę ,1 maja. Chcemy świętować inaugurację sezonu, ale również wejście do Geoparków Światowych UNESCO – mówi Katarzyna Socha, kierownik Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

 – W weekend majowy zamierzamy pokazać Ogród od geologicznej strony. Dlatego też proponujemy naszym gościom pobranie questu, który oprowadzi po geologicznych osobliwościach. Dowiemy się choćby tego, jakie skały tu mamy i co można w nich zobaczyć, a także przybliżymy postać gwarka Hilarego Mali – dodaje Katarzyna Socha.

Goście będą mogli dodatkowo skorzystać z pyszności kawiarni Wesoła Kafka. Jak zapowiada Katarzyna Socha, po zdjęciu obostrzeń zostaną otwarte ogródki i wnętrze lokalu.

– Jeżeli pogoda pozwoli, warto zabrać ze sobą koc i skorzystać z ogrodowych trawników, by dłużej u nas zostać – zachęca kierownik Ogrodu Botanicznego.

1 maja goście będą mogli skorzystać z promocyjnej ceny biletów wstępu, która wynosi 1 złoty. Ogród będzie czynny od godziny 10 do godziny 18 (ostatnie wejście o godzinie 17), z kolei od czerwca do sierpnia czas ten zostanie wydłużony do godziny 20.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO