Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ostatnia działka w „trójkącie bermudzkim”. Ma na niej powstać blok z usługami i garażem

poniedziałek, 04 października 2021 15:38 / Autor: Weronika Kępa
Ostatnia działka w „trójkącie bermudzkim”. Ma na niej powstać blok z usługami i garażem
Ostatnia działka w „trójkącie bermudzkim”. Ma na niej powstać blok z usługami i garażem
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Do urzędu miasta wpłynął wniosek dotyczący utworzenia budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią usługową i garażem podziemnym na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami Piotrkowską, Silniczną, Pelca i al. IX Wieków Kielc. Trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.

Głównym założeniem projektu jest wypełnienie przestrzeni pomiędzy dwoma istniejącymi budynkami – Ventus i Apollo Split. Blok z usługami i garażem ma zostać dobudowany do dwóch ścian szczytowych jako kontynuacja fasad.

„Elewacje wykonane będą w zróżnicowanej, stonowanej kolorystyce, spójnej z okoliczną zabudową, z materiałów o nowoczesnych charakterze tj. płyt kamiennych oraz szlachetnego tynku. Na elewacjach wprowadzono elementy dekoracyjno-wykończeniowe nawiązujące do charakterystycznej kieleckiej zabudowy śródmiejskiej”, czytamy w koncepcji urbanistyczno-architektonicznej.

Z dokumentów zamieszczonych na stronie Idea Kielce wynika, że powierzchnia zabudowy będzie wynosić ponad 1200 metrów kwadratowych. Parter zostanie w całości przeznaczony pod funkcję usługową, gdzie znajdzie się dziewięć lokali. Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano łącznie sto sześć lokali mieszkalnych. Z kolei w garażu podziemnym dwadzieścia jeden miejsc postojowych, a poza terenem inwestycji - trzydzieści dwa. Nie zabraknie również miejsc dla rowerów – będzie ich dwadzieścia siedem.

- Zgodnie z procedurą, mieszkańcy mają 21 dni na złożenie uwag do wniosku. Można je składać w wersji papierowej na adres urzędu miasta oraz elektronicznej – na adres mailowy, za pośrednictwem geoportalu, a także specjalnego formularza zamieszczonego na stronie Idea Kielce w zakładce konsultacje społeczne – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Uwagi można składać do 22 października pod linkiem: https://konsultacje.kielce.eu/konsultacje-spoleczne-specustawa-piotrkowska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO