Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pomożecie w zbieraniu datków? Poszukiwani są wolontariusze do kwesty

sobota, 30 października 2021 11:47 / Autor: Adrianna Linertowicz
Pomożecie w zbieraniu datków? Poszukiwani są wolontariusze do kwesty
Pomożecie w zbieraniu datków? Poszukiwani są wolontariusze do kwesty
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach zaprasza dorosłe osoby do wsparcia 29. kwesty na rzecz renowacji zabytkowych pomników. Na kieleckich cmentarzach odbędzie się ona 31 października i 1 listopada.

- W tym roku ze względów bezpieczeństwa w kweście nie weźmie udziału młodzież ze szkół. Dlatego apelujemy do kielczan, aby poświęcili czas i pomogli nam w zbieraniu datków. Liczymy na to, że przez te dwa dni zgłosi się kilkaset osób, które staną ze skrzynkami. Zbiórka odbędzie się na cmentarzach w rejonie ulicy Ściegiennego oraz na Piaskach. Jeżeli będziemy mieli wystarczająco dużo osób chętnych, to kwesta odbędzie się także na Cedzynie. Mamy również grupy, które będą kwestować na cmentarzu na Białogonie oraz w Chęcinach – poinformował Stanisław Szrek, prezes Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach.

Środki uzbierane w ciągu niemal trzech dekad oraz dotacje z Urzędu Miasta Kielce do tej pory pozwoliły na odnowienie 450 pomników.

W poniedziałek, 1 listopada, w kweście na Cmentarzu Starym w Kielcach weźmie udział prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Zainteresowani, którzy chcą wziąć udział w kweście, mogą zgłosić się do Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach. Dane kontaktowe dostępne są tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO