Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przebudują problematyczne skrzyżowanie

wtorek, 12 stycznia 2021 12:04 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Przebudują problematyczne skrzyżowanie
Przebudują problematyczne skrzyżowanie
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

10 lutego zostaną otwarte oferty przetargowe na przebudowę skrzyżowania alei Solidarności z ulicą Domaszowską i aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego w Kielcach. Skrzyżowanie to powszechnie uznawane jest za przestarzałe, a kierowcy wskazują je jako jedno z najbardziej niebezpiecznych w mieście.

– Problematyczne skrzyżowanie łączy się z drogą krajową „73”, przez co cały dzień jest tam duże natężenie ruchu. Sytuacji nie ułatwiają rozwiązania utrudniające pokonanie skrzyżowania m. in. osobom skręcającym w lewo – mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, Jarosław Skrzydło.

– Najważniejszy będzie remont samej drogi krajowej 73. Oprócz tego wybudowana zostanie wyspa centralna, a każda relacja skrętna będzie kierowana sygnalizacją, czego do tej pory tam nie było. Podsumowując, skrzyżowanie to będzie wizualnie podobne do innych położonych wzdłuż alei Solidarności, np. na przecięciu z ulicą Sandomierską czy Świętokrzyską – mówi rzecznik.

MZD chce wyłonić wykonawcę inwestycji w pierwszym kwartale tego roku, aby wiosną mogły ruszyć prace budowlane.

Termin zakończenia przebudowy skrzyżowania alei Solidarności z ulicą Domaszowską wyznaczony jest na koniec czerwca 2022 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO