Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Radni zwołają sesję nadzwyczajną ws. wyboru nowego wiceprzewodniczącego?

czwartek, 10 czerwca 2021 10:35 / Autor: Weronika Kępa
Radni zwołają sesję nadzwyczajną ws. wyboru nowego wiceprzewodniczącego?
Radni zwołają sesję nadzwyczajną ws. wyboru nowego wiceprzewodniczącego?
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Klub Projekt Wspólne Kielce złożył wniosek dotyczący wyboru nowego wiceprzewodniczącego kieleckiej rady miasta. Pojawiły się jednak wątpliwości formalno-prawne. Finalnie dokument nie był głosowany. Anna Kibortt zapowiedziała sesję nadzwyczajną w tej sprawie.

Przypomnijmy: we wtorek, 8 czerwca, w związku z odwołaniem Kamila Suchańskiego radni zdecydowali, że jego następcą zostanie Jarosław Karyś. Dotychczasowy wiceprzewodniczący zrezygnował z pełnienia ów stanowiska na rzecz nowej funkcji.

Złożony przez Projekt Wspólne Kielce wniosek w sprawie powołania nowej osoby w dniu 10 czerwca został jednak wycofany. Bowiem jego opiniowanie musiałoby odbyć się w trybie tajnym, co jednocześnie oznacza, że radni musieliby być na miejscu, w ratuszu. Gremium jednak nie było na to przygotowane. Z racji, że sesja odbywa się w formie zdalnej wielu z nich znajduje się poza miastem.

- Nasz statut nie przewiduje tajnego głosowania zdalnego. Radni nie wiedzieli, że dzisiaj taki punkt pojawi się w porządku obrad. Mogą się więc znajdować w dowolnym miejscu na świecie - mówił Marcin Wróblewski, radca prawny.

- Jeżeli są wątpliwości i uwagi to składam wniosek o wycofanie projektu. Będziemy jednak chcieli zwołać w tej sprawie sesję nadzwyczajną. Wówczas nie będzie już żadnych wątpliwości – powiedziała radna Anna Kibortt.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO