Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Recykling po kielecku. Ze starej kostki powstanie nowy chodnik

poniedziałek, 23 maja 2022 10:11 / Autor: Michał Łosiak
Recykling po kielecku. Ze starej kostki powstanie nowy chodnik
Recykling po kielecku. Ze starej kostki powstanie nowy chodnik
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kostka brukowa z modernizowanej ścieżki rowerowej na alei Solidarności zostanie wykorzystana ponownie. Materiał otrzymała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Stoku”.

Ze wspomnianej kostki powstanie prawdopodobnie nowy chodnik.

– Potrzeba tego typu akcji. Możemy się tylko cieszyć, że materiał zostanie wykorzystany po raz kolejny. Procedura takiego recyklingu jest w pewnym sensie wdrożona, choć nieformalnie. Inspektorzy miejscy są poinformowani, aby na placach budowy dokonywać odpowiedniej analizy materiału i na tej podstawie zdecydować o jego zagospodarowaniu – mówi Dariusz Kisiel, kielecki radny z Ruchu Marka Materka.

Pierwsza taka akcja miała miejsce w 2019 roku. Szczegóły: http://www.emkielce.pl/miasto/recykling-po-kielecku-osiedle-na-stoku-daje-przyklad-propozycja-zmian-w-przepisach

– Rozmawiam na ten temat z wieloma spółdzielniami. Odzew po stronie zarządców jest bardzo duży, ale jest jeszcze problem z informowaniem o takiej możliwości. Życzyłbym sobie, aby wdrożono kompleksowe rozwiązanie, jak na przykład w Gdańsku. Tam istnieje specjalna strona internetowa, gdzie zamieszczane są informacje dotyczące materiałów do ponownego wykorzystania. W Kielcach niestety takie rozwiązania są doraźne. Widzimy jednak, że są dobrym pomysłem, szczególnie dla spółdzielni – przyznaje Dariusz Kisiel.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO