MIASTO
ŚCO jednym z najwyżej ocenianych szpitali w Polsce
 
                     
                    Ministerstwo Zdrowia już po raz drugi wyróżniło Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Placówka spełnia standardy na poziomie 90 proc. Tak wysokim wynikiem może poszczycić się jedynie 25 szpitali w Polsce, w tym ŚCO – jako jedyna placówka medyczna ze świętokrzyskiego.
Najwyższe noty ŚCO uzyskało w zakresie ciągłości opieki, diagnostyki laboratoryjnej, przestrzegania praw pacjenta, kontroli zakażeń oraz zarządzania ogólnego szpitalem i zarządzania zasobami ludzkimi. Prof. Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii podkreśla, że na oceny poszczególnych standardów składa się praca całego szpitala.
– Jestem dumny, że mój zespół, którym kieruję od trzydziestu lat, sprostał tak trudnemu wyzwaniu, jakim jest poddanie ocenie całej działalności szpitala, począwszy od części diagnostyczno-leczniczej, klinicznej, poprzez żywienie, obsługę techniczną, administracyjną i gospodarczą. Wszystko po to, żeby pacjenci w naszym szpitalu mieli jeszcze lepszą i bezpieczniejszą opiekę. Cieszę się, że dla całej załogi naszego Centrum pacjent jest najważniejszy. I - co najistotniejsze - korzysta on z naszego sukcesu – mówi profesor.
Tak wysokie wyniki wpłynęły na uzyskanie akredytacji Centrum w zakresie spełnienia standardów akredytacyjnych dla szpitali i tym samym znalazło się ono w prestiżowym gronie 217 akredytowanych szpitali w Polsce.
Akredytacja w ochronie zdrowia oznacza, że pobyt w tej placówce medycznej jest bardziej bezpieczny, działania realizowane w szpitalu podlegają samoocenie i ocenie zewnętrznej, a wszelkie zidentyfikowane niedociągnięcia są przedmiotem ciągłej poprawy.
Certyfikat akredytacyjny przyznaje Minister Zdrowia na okres trzech lat.
![[FOTO] Znicze bez podwyżek](/media/k2/items/cache/f11bdd046032f6826f19c39ac7e9b1ce_L.jpg) 
             
             
             
             
             
            ![[FOTO] Sławosz Uznański-Wiśniewski: Moja babcia mieszka w Kielcach](/media/k2/items/cache/67b67a99eb0cb6cc2bc7205f2ea74e8b_L.jpg) 
            ![[FOTO] Kosmiczny gość w kieleckim kampusie GUM](/media/k2/items/cache/6242662260c6eceb11efdc2ba7932a40_L.jpg) 
             
            
 
						




 
	