Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Skatepark już powstaje. Poznaliśmy też wykonawcę pumptracku

piątek, 24 września 2021 12:13 / Autor: Weronika Kępa
Skatepark już powstaje. Poznaliśmy też wykonawcę pumptracku
Skatepark już powstaje. Poznaliśmy też wykonawcę pumptracku
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Miasto rozstrzygnęło przetarg i wyłoniło firmę, która zbuduje w Kielcach specjalne tory rowerowe typu pumptrack dla dzieci i dorosłych. Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego i pochłonie ponad milion złotych. Jednocześnie na Kadzielni ruszyły prace przy rozbudowie skateparku.

- W tym tygodniu rozstrzygnęliśmy drugie postępowanie przetargowe na realizacje budowy torów rowerowych typu pumptrack i minipumptrack w Parku Baranowskim w Kielcach. Pierwsze postępowanie musieliśmy unieważnić, ponieważ jedyna oferta, która wówczas do nas wpłynęła, przewyższała kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie miasta. Drugi przetarg okazał się szczęśliwszy – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Wiadomo już, że projekt zostanie zrealizowany przez firmę BT Projekt z Poznania. Wartość robót została przez nią oszacowana na kwotę jednego miliona stu dwudziestu tysięcy złotych.

- Do końca września planujemy podpisać umowę z wykonawcą, dzięki czemu zostanie przekazany mu plac budowy. Jednocześnie rozpoczęły się już prace związane z drugą częścią tego projektu z Budżetu Obywatelskiego. Chodzi oczywiście o rozbudowę skateparku na Kadzielni. Mamy nadzieję, że będą one przebiegały zgodnie z harmonogramem, a obiekt zostanie jak najszybciej oddany do użytku – mówi Porębski.

Skatepark powinien być gotowy najpóźniej 6 grudnia 2021 roku. Z kolei pumptrack 15 czerwca 2022 roku.

242618898 298006562132869 3855455306074383004 n

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO