Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[SONDA] Najgorętszy dzień w roku. Jak radzą sobie kielczanie?

środa, 26 czerwca 2019 11:11 / Autor: Michał Łosiak
[SONDA] Najgorętszy dzień w roku. Jak radzą sobie kielczanie?
[SONDA] Najgorętszy dzień w roku. Jak radzą sobie kielczanie?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś temperatura w naszym regionie może osiągnąć nawet 34 stopnie Celsjusza. To nie pierwszy upalny dzień w tym roku, ale prawdopodobnie najgorętszy. Warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu i unikaniu nasłonecznionych miejsc.

– Temperatury w województwie świętokrzyskim zdecydowanie przekroczą 30 stopni, ale w niektórych miejscach może to być 34, albo nawet 35 stopni. Noc także będzie bardzo ciepła z możliwymi opadami deszczu po północy. Jutro ma być zdecydowanie chłodniej, w granicach 24-26 stopni – tłumaczy Iwona Lelątko z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Termometry wskażą najwyższe wartości w godzinach od 14 do 17. W kolejnych dniach, ze względu na napływający chłodny front atmosferyczny, słupek rtęci niecoopadnie. – Jutro ulgę ma przynieść dość silny wiatr. W piątek maksymalna temperatura to 21-23 stopnie i możliwe przelotne opady deszczu – dodaje Iwona Lelątko. Od niedzieli znów ma się ocieplić, nawet do 30 stopni.

Dzisiejsza temperatura z pewnością daje się we znaki mieszkańcom naszego miasta. Zapytaliśmy ich jak radzą sobie z upałami:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO