MIASTO

Spacerek Vive w Kwidzynie

poniedziałek, 13 kwietnia 2015 18:03 / Autor: Piotr Natkaniec

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pewnie pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 40:26. Kielczanie tym samym awansowali do półfinału Mistrzostw Polski.

Kielecki zespół, który w sobotę mierzył się z Vardarem Skopje nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek. Do Kwidzyna nie pojechali Michał Jurecki, Grzegorz Tkaczyk oraz kontuzjowany Krzysztof Lijewski. Trener Dujszebajew desygnował od pierwszych minut Szmala, Grabarczyka, Jachlewskiego, Reichmanna, Zormana, Bunticia i Chrapkowskiego. Jedynie pierwsza połowa była wyrównana, a gospodarze starali się dotrzymać kroku mistrzom Polski. Po 30 minutach Vive prowadziło 19:17. Druga część gry to zupełna dominacja gości. Najlepsi w ekipie z Kielc byli Denis Buntić, Karol Bielecki i Manuel Strlek, którzyli zakończyli mecz z 6 bramkami na koncie. Ten ostatni rzucał ze stuprocentową skutecznością.

O finał Mistrzostw Polski Vive Tauron zmierzy się ze zwycięzcą pary Pogoń Szczecin - Stal Mielec. Teraz kielczanie w spokoju mogą przygotowywać się do niedzielnego, rewanżowego spotkania w ramach 1/4 Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje.