MIASTO
Sprawca pobicia księdza z Suchedniowa zatrzymany


Skarżyscy policjanci ujęli 23-latka, podejrzewanego o brutalne pobicie 50-letniego księdza i kradzież rowerów.
Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Jak relacjonuje sierżant sztabowy Damian Szwagierek z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, do zdarzenia doszło w poniedziałek w pobliżu kościoła przy ulicy Kieleckiej w Suchedniowie. Około godziny 20. jedna z sióstr zakonnych znalazła za budynkiem gospodarczym pobitego 50-letniego księdza. Nieprzytomnego kapelana z ciężkimi obrażeniami przewieziono natychmiast do szpitala.
Wstępne ustalenia wskazywały na motyw rabunkowy. Jak się okazało, z jednego z pomieszczeń gospodarczych sprawcy ukradli dwa rowery. Do pobicia doszło prawdopodobnie w momencie "nakrycia" złodziei przez księdza. Sprawcy byli bardzo brutalni – podkreślają policjanci.
Zatrzymany już na drugi dzień po zdarzeniu 23-latek z Suchedniowa przyznał się do udziału w zajściu
Jak przekonują funkcjonariusze, zatrzymanie drugiego ze sprawców to kwestia czasu.
![[FOTO] 79. rocznica pogromu w Kielcach. Uczczono pamięć ofiar](/media/k2/items/cache/3cc26941e55272c6c5ea3caf34bba7e2_L.jpg)


![[FOTO] Solidarność pamiętała o ofiarach pogromu w Kielcach](/media/k2/items/cache/ea24fdf645e747870389ad76b01de782_L.jpg)




