Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Sprawca wypadku w Daleszycach usłyszał wyrok. Posiedzi 15 lat

środa, 08 czerwca 2022 09:55 / Autor: Aleksandra Rękas
Sprawca wypadku w Daleszycach usłyszał wyrok. Posiedzi 15 lat
Sprawca wypadku w Daleszycach usłyszał wyrok. Posiedzi 15 lat
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

15 lat więzienia, zadośćuczynienie finansowe i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – wczoraj (7 czerwca), w Sądzie Okręgowym w Kielcach zapadł wyrok w sprawie Michała Z. 39-letni mężczyzna w sierpniu ubiegłego roku śmiertelnie potrącił matkę z dzieckiem.

O zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, że Michał Z., mając około trzech promili alkoholu w wydychanym powietrzu, jechał osobowym passatem przez Daleszyce. Potrącił idącą lewą stroną jezdni 38-letnią kobietę i jej czteroletnią córkę. Obie zginęły.

- Sąd Okręgowy w Kielcach doszedł do przekonania, że sprawstwo oskarżonego w zakresie wszystkich czterech zarzucanych mu czynów jest oczywiste. Za główne przestępstwo, a więc sprowadzenie zagrożenia w postaci katastrofy w ruchu lądowym, wymierzył karę jedenastu lat pozbawienia wolności – informuje Jan Klocek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Mężczyzna odpowiadał także za jazdę pod wpływem alkoholu, przywłaszczenie cudzego pojazdu i znieważenie. Łącznie w więzieniu spędzi 15 lat.

- Jednocześnie sąd orzekł na rzecz męża nieżyjącej pokrzywdzonej oraz syna, nawiązki w wysokości po 75 tysięcy złotych. Orzeczono też środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – uzupełnia Jan Klocek.

Wyrok jest nieprawomocny, każda ze stron może wnieść apelację do Sądu Apelacyjnego w Krakowie

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO