MIASTO
Terytorialsi i policjanci łączą siły


Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Świętokrzyska Policja przejdą wspólne szkolenie. Już 7 marca żołnierze i policjanci będą szlifować swoje umiejętności niezbędne w sytuacji wystąpienia klęsk żywiołowych i katastrof.
W zajęciach wezmą udział funkcjonariusze kieleckiej Policji oraz 101. batalion lekkiej piechoty z Kielc, który wchodzi w skład 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Zajęcia z zakresu zabezpieczenia miejsca wypadku, kierowania ruchem i działań poszukiwawczych zostaną zrealizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach przy ul. Karskiego.
Zajęcia prowadzone poza terenami wojskowych placów ćwiczeń cechuje większy realizm. Dzięki nim żołnierze mogą lepiej poznać teren, za którego obronę i ochronę odpowiadają. Ważne jest również praktyczne zaznaczenie obecności żołnierzy OT w Stałym Rejonie Odpowiedzialności i kontakt z miejscową ludnością – mówi st. szer. OT Daniel WOŚ ze ŚBOT.

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





