Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

UJK wraca do nauczania zdalnego

poniedziałek, 29 listopada 2021 13:45 / Autor: Weronika Leszczyńska
UJK wraca do nauczania zdalnego
UJK wraca do nauczania zdalnego
Weronika Leszczyńska
Weronika Leszczyńska

Uniwersytet Jana Kochanowskiego częściowo wraca do nauczania zdalnego. W tej formie będą odbywać się wykłady w grupach powyżej 30 osób.

– Zarządzenie rektora wchodzi w życie od momentu podpisania (piątek, 26 listopada – przyp. red.), zmienia się forma zajęć, wcześniej w auli wykładowej mogło przebywać ponad sto osób. W miarę rozwoju sytuacji pandemicznej rektor będzie podejmował decyzje na bieżąco – informuje Piotr Burda, rzecznik prasowy UJK.  

Zapytaliśmy studentów UJK, co sądzą na ten temat?

– Uważam, że wykłady prowadzone zdalnie mają sporo minusów. Dużo ciężej się skoncentrować na zajęciach, jest więcej czynników rozpraszających uwagę. W konsekwencji studenci przyswajają mniej materiału. Uważam, że mniej wyniesiemy z wykładów w takiej formie – mówi Karolina, studentka pierwszego roku logopedii.

– Absolutnie nie jestem zadowolona, z tej decyzji. Mam nadzieję, że będzie dotyczyła ona tylko wykładów. Źle wpłynął na mnie brak rutyny oraz codziennego szykowania się do wyjścia na uczelnię. Dodatkowo uważam, że dobrze jest się przy tej okazji zobaczyć ze znajomymi – mówi Natalia, studentka drugiego roku fizjoterapii.

Niektórzy studenci cieszą się z możliwości powrotu do nauczania online.

– Dzięki nauczaniu zdalnemu nie tracę czasu na codzienne dojazdy na uczelnię. Poza tym w moim domu czuję bardziej komfortowo, a w czasie słuchania wykładu mogę jednocześnie skupić się na innych zadaniach – mówi student kryminologii.  

– Cieszę się ,że wykłady będą prowadzone zdalnie, od początku liczyłam na takie rozwiązanie, będę miała więcej czasu na poranne wyszykowanie się, zaoszczędzę na dojazdach. Plusem jest też  to, że będę mogła znaleźć więcej czasu na spokojne zjedzenie posiłku. Poza tym ze znajomymi mogę spotkać się w trakcie wykładu u siebie w domu – podkreśla Natalia, studentka psychologii.

Zarządzenie weszło w życie 26 listopada, będzie obowiązywać od 1 grudnia 2021 roku.

Tag: UJK kielce
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO