Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Utrudnienia w obszarze ulicy Domaszowskiej

poniedziałek, 11 października 2021 12:02 / Autor: Weronika Kępa
Utrudnienia w obszarze ulicy Domaszowskiej
Utrudnienia w obszarze ulicy Domaszowskiej
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach przystępuje do realizacji kolejnej inwestycji i wprowadza czasowe zmiany w organizacji ruchu na ulicy Domaszowskiej i drogach przyległych. Nowy porządek zacznie obowiązywać w sobotę, 16 października.

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD w Kielcach, na ul. Domaszowskiej, od skrzyżowania z Wiejską/Górną do skrzyżowania z Poleską/Żniwną, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Aby wrócić kierowcy będą musieli wjechać w ulicę Poleską, a następnie w Leszczyńską.

- Ruch jednokierunkowy będzie również obowiązywał na al. Tysiąclecia Państwa Polskiego, od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Wiejską/Górną - mówi Skrzydło.

Ponadto dla ruchu aut zamknięty zostanie wjazd z Domaszowskiej w Górną, Zbożową i Wiejską (zakaz nie dotyczy mieszkańców, przedsiębiorców oraz pojazdów). Objazd do ul. Górnej i Zbożowej zostanie poprowadzony ulicami: Domaszowską – Żniwną – Taylora. Z kolei dojazd do Wiejskiej odbywał się będzie Leszczyńską. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do odwołania.

Wykonawcą inwestycji „Poprawa dostępności komunikacyjnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego poprzez rozbudowę ul. Domaszowskiej i ul. Żniwnej w Kielcach wraz z rozbudową skrzyżowania Al. Tysiąclecia PP z Al. Solidarności” opiewającej na blisko 23 mln zł. jest firma Trakt S.A.

Jak czytamy na stronie kieleckiego Urzędu Miasta, przedsięwzięcie zakłada stworzenie skrzyżowania z tzw. wyspą centralną pośrodku, podobnie jak to ma miejsce m.in. u zbiegu Solidarności, Alei IX Wieków Kielc i Sandomierskiej. Ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO