Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W lipcu odbędzie się kolejny "Wiatraczek". Już rozpoczęły się zapisy

środa, 10 lutego 2021 21:59 / Autor: Beata Kwieczko
W lipcu odbędzie się kolejny "Wiatraczek". Już rozpoczęły się zapisy
W lipcu odbędzie się kolejny "Wiatraczek". Już rozpoczęły się zapisy
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już znana jest data 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który co roku odbywa sie w Kielcach. Tegoroczny "Wiatraczek" odbędzie się od 8 do 18 lipca. Chętni mogą zgłaszać się do udziału do 10 kwietnia.

Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej jest organizowany od 47 lat przez Chorągiew Kielecką Związku Harcerstwa Polskiego. Jest to wydarzenie edukacyjne i kulturalne, w którym co roku biorą udział  zespoły artystyczne z Polski oraz zagranicy, w tym grupy polonijne.

– W trakcie Festiwalu realizowane są przeglądy konkursowe, warsztaty artystyczne, koncerty na Rynku i w Amfiteatrze Kadzielnia. Funkcjonuje też Miasteczko Festiwalowe, które oferuje  program edukacyjny dla dzieci i młodzieży z regionu świętokrzyskiego – przypomina podharcmistrz Agnieszka Stochmal, rzecznik prasowy 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2021.

Oprócz tego, podczas Festiwalu odbywają się także wydarzenia towarzyszące, takie jak konkurs i gala filmowa, przeglądy i koncerty zespołów rockowych oraz warsztaty edukacyjne prowadzone przez instytucje kultury z Kielc. Uczestnicy poznają również historię i tradycję, biorąc udział w wyjazdach turystycznych do najważniejszych miejsc w regionie świętokrzyskim.

- Jeszcze nie wiemy, jak będzie wyglądał tegoroczny Festiwal, ale wiadomo już że podczas niego uczestnicy będą mogli zaprezentować się w pięciu kategoriach artystycznych. Będą to muzyka, taniec, folklor, orkiestry dęte i teatr – wylicza Agnieszka Stochmal.

Chętni mogą zgłosić się na imprezę za pomocą formularza dostępnego na stronie wydarzenia. Termin mija 10 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.wiatraczek.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO