Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

W mieście zima na całego. Na ulice wyjechały pługopiaskarki

środa, 13 stycznia 2021 10:46 / Autor: Aleksandra Rękas
W mieście zima na całego. Na ulice wyjechały pługopiaskarki
Fot. RPZiUK Kielce
W mieście zima na całego. Na ulice wyjechały pługopiaskarki
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Od wczoraj w Kielcach obficie prószy śnieg – w związku z tym kielecka „Zieleń” rozpoczęła akcję patrolowo-interwencyjną i czynną. Na drogach pojawiły się pługopiaskarki, które odśnieżają ulice i posypują je mieszanką piachu i soli.

Wczoraj około 20, na nasze drogi wyjechało 12 pługopiaskarek. Śnieg prószył coraz mocniej, więc Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach uruchomiło dodatkowy sprzęt.

- O 22 rozpoczęliśmy akcję czynną i podwoiliśmy liczbę pługopiaskarek odśnieżających nasze ulice. Pługi ciągle pracują na naszych drogach – mówi Marcin Batóg z „Zieleni Miejskiej”.

Odśnieżane są wszystkie rejony miasta, według priorytetów. W pierwszej kolejności sprzęt wyjeżdża na główne ulice i miejskie odcinki dróg krajowych oraz wojewódzkich.

- Te drogi znajdują się często na różnych krańcach miast – jest to na przykład aleja IX Wieków Kielc, ulica Pileckiego, aleja Szajnowicza-Iwanowa, ulica Pierwszego Maja, Czarnowska czy Fabryczna. Opady śniegu są naprawdę gęste, prosimy kierowców o wyrozumiałość – apeluje Batóg.

Jak dodaje, następne w kolejności będą ulice osiedlowe. Pługopiaskarki pojawią się na nich jednak dopiero, gdy na głównych drogach sytuacja będzie opanowana. – Będziemy dbać o bezpieczeństwo na kieleckich ulicach i stan wszystkich zostanie skontrolowany przez pługi. Jednocześnie 70 naszych pracowników, od szóstej rano odśnieża chodniki, przejścia dla pieszych, schody i rejony osiedli zarządzanych przez Miejski Zarząd Budynków – na przykład Szydłówek – wylicza.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO