W słabym stylu, ale skutecznie. Korona wygrała z Górnikiem

sobota, 20 kwietnia 2013 00:22 / Autor: Maciej
Maciej
Maciej

Trzypunktową zaliczką zakończyło się piątkowe starcie pomiędzy Koroną, a zabrzańskim Górnikiem. Zespół Leszka Ojrzyńskiego ograł na własnym terenie rywala 1:0.

Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu „złocisto-krwistych”. Pierwsze 20 minut należało do ekipy przyjezdnej, która skutecznie utrudniała gospodarzom jakiekolwiek posunięcia ofensywne. Kielczanie nie potrafili poradzić sobie z pressingiem zabrzan i aktywnym Préjuce Nakoulmą. Jednak jeszcze w pierwszej odsłonie potyczki proporcje odwróciły się i to „żółto-czerwoni” przejęli inicjatywę. Ta jednak w ciągu 45 minut nie znalazła swojego odzwierciedlenia w bramkach na korzyść miejscowych.  Druga połowa to przede wszystkim walka pomiędzy zespołami, ale także duża ilość błędów. Nienajlepsze widowisko odmienił dopiero w 83. minucie Piotr Malarczyk, który po zamieszaniu w polu karnym, skierował piłkę do siatki ekipy przeciwnej.
{audio}Piotr Malarczyk – obrońca Korony| malarr.mp3{/audio}
Wynik piątkowego meczu już się nie zmienił. Oszczędny w słowach podczas konferencji prasowej był Leszek Ojrzyński, trener Korony.
{audio}Leszek Ojrzyński| alesz.mp3{/audio}
– Graliśmy na Maćka Korzyma – zaznacza Michał Janota, pomocnik Korony.
{audio}Michał Janota – pomocnik Korony | janjan.mp3{/audio}
Kolejne zawody w wykonaniu „złocisto-krwistych” w najbliższy piątek. Kielczanie w ramach 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Transmisja z tego spotkania na antenie Radia Plus Kielce.