Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wandale spod „Dorotki” ustaleni. Już usłyszeli zarzuty

wtorek, 12 października 2021 11:30 / Autor: Aleksandra Rękas
Wandale spod „Dorotki” ustaleni. Już usłyszeli zarzuty
FB Dorotka
Wandale spod „Dorotki” ustaleni. Już usłyszeli zarzuty
FB Dorotka
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W ręce kieleckich policjantów wpadła 24-letnia kobieta i jej rówieśnik. Odpowiedzą oni za śmiecenie pod cukiernią „Dorotka” i posmarowanie klamki do lokalu gazem pieprzowym. Teraz grozi im wysoka grzywna.

Do aktu wandalizmu doszło trzeciego października. Nieznani wtedy sprawcy za obiekt swoich chuligańskich wybryków obrali kielecką cukiernię przy ulicy Wspólnej 19. Choć na szczęście nie uszkodzili oni trwale żadnych elementów, to odpowiedzą za śmiecenie.

- Stróże prawa ustalili pod koniec ubiegłego tygodnia, że związek z tym zdarzeniem mieli 24-latek z gminy Morawica, oraz kobieta, pochodząca z powiatu starachowickiego. Podejrzewani przyznali, że zaśmiecili rejon przy lokalu, a kobieta naniosła na klamkę cukierni najprawdopodobniej gaz pieprzowy – wyjaśnia Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Policjanci skierowali wobec nich wnioski o ukaranie do sądu, grozi im wysoka grzywna. Nagranie, na którym widać zachowanie 24-latki i jej rówieśnika dostępne jest na fejsbukowym portalu Cukierni Dorotka, pod linkiem: https://www.facebook.com/cukierniadorotkakielce/videos/929462944583413 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO