Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Warta ponad 160 mln zł inwestycja coraz bliżej! Ogłoszono przetarg

środa, 19 lutego 2020 06:13 / Autor: Piotr Natkaniec
Warta ponad 160 mln zł inwestycja coraz bliżej! Ogłoszono przetarg
Warta ponad 160 mln zł inwestycja coraz bliżej! Ogłoszono przetarg
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Ogłoszono przetarg na budowę kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar, który ma powstać w Kielcach. Docelowo na 13 hektarowej działce powstanie kompleks 25 laboratoriów. Inwestycja ma kosztować ponad 160 milionów złotych.

Ogłoszony  przetarg dotyczy budowy pierwszego etapu inwestycji, w ramach którego powstanie  sześć laboratoriów – akustyki i drgań, czasu i częstotliwości, wraz z laboratorium długości, masy, termometrii, metrologii interdyscyplinarnej. Poza tym planowane jest także wykonanie budynków  warsztatów oraz magazyn materiałów łatwopalnych.

- Czekamy na zgłoszenia oferentów chętnych do podjęcia się tego dużego wzywania. Jesteśmy zdeterminowani, aby w okolicach wakacji wbić pierwszą łopatę i rozpocząć inwestycję.  Jest to trudny przetarg ze względu na  wysokie wymagania technologiczne. Chodzi między innymi zabezpieczenie  laboratoriów przed czynnikami zewnętrznymi –  drganiami czy polami magnetycznymi z różnych nadajników – wyjaśnia  Sebastian Margalski z Głównego Urzędu Miar.

Laboratoria GUM mają być jednym z najnowocześniejszych kampusów badawczych w Europie.  Zlokalizowane na 13-hektarowej działce u zbiegu ulicy Wrzosowej i alei księdza Jerzego Popiełuszki będzie tworzyć  kompleks 25 laboratoriów.  Koszt całego projektu to około 162 mln zł. Kampus laboratoryjny GUM ma powstać do 2023 roku.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO