Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Wiceprezydent Agata Wojda: Ogłaszamy program „Zielony Mecenat Kielc”

piątek, 11 czerwca 2021 11:36 / Autor: Weronika Kępa
Wiceprezydent Agata Wojda: Ogłaszamy program „Zielony Mecenat Kielc”
Wiceprezydent Agata Wojda: Ogłaszamy program „Zielony Mecenat Kielc”
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Miasto ogłosiło nową inicjatywę zmierzającą do upiększenia stolicy województwa świętokrzyskiego. Program „Zielony Mecenat Kielc” zakłada współpracę samorządu z prywatnymi przedsiębiorstwami w zakresie dużych i małych zadań, takich jak np. tworzenie łąk kwietnych, parków kieszonkowych czy zazielenianie przystanków.

- Chcemy zaprosić lokalnych i regionalnych przedsiębiorców do promowania swojej działalności i angażowania się w upiększanie miejskiej przestrzeni publicznej – mówi wiceprezydent Agata Wojda. - To może odbywać się w kilku obszarach, w zależności od zasobności promocyjnego portfela naszych partnerów. Proponujemy ścisłą współpracę z przedstawicielami wydziału gospodarki komunalnej i środowiska, którzy pomogą projektować różne rozwiązania, wskazywać miejsca i pomagać w ich realizacji – dodaje.

W związku z uruchomieniem nowego programu na stronie Idea Kielce pojawiła się specjalna zakładka dla osób, które chciałyby włączyć się w inicjatywę. O tym, że warto przekonuje prezes firmy DS Smith, która w ostatnim czasie ufundowała zieleń zasadzoną na kieleckim rondzie Giedroycia.

- W misji naszej firmy mamy wyraźnie zapisane, że chcemy być aktywnym członkiem społeczności lokalnej. Kwiaty na rondzie to kolejna z naszych inicjatyw i mogę obiecać, że nie ostatnia. Z pewnością jeszcze nie raz wyjdziemy z propozycją współpracy do władz miasta. Kochamy Kielce i chcemy, żeby z roku na rok były coraz piękniejsze – mówi Krzysztof Sadowski, prezes DS Smith Poland.

Kwestię dotyczącą owocnej współpracy potwierdził również prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - DS Smith to bardzo znana firma, która stale się rozwija i angażuje w życie społeczne miasta. Wielu jej pracowników to właśnie kielczanie. Od początku mojej kadencji pan prezes podjął już kilka inicjatyw, które są związane z poprawą wizerunkową miasta – mówi prezydent.

Na piątkowej konferencji gościł również Bartosz Piwowarski, nowy pełnomocnik włodarza miasta ds. ochrony przyrody i różnorodności biologicznej.

- Zieleń wpływa zarówno na komfort fizyczny, jak również psychiczny każdego mieszkańca. To bardzo ważne w kontekście ochrony przyrody i zachowania różnorodności biologicznej, która zanika. Tego typu nasadzenia są również istotne w kontekście narodowej ochrony owadów zapylających. To ważne inicjatywy i mam nadzieję, że będzie ich więcej – zaznaczył.

Link do programu: https://idea.kielce.eu/zielony-mecenat/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO