MIASTO
Wydarzenia adresowane do osób niepełnosprawnych z Wojewódzkiego Domu Kultury


Wojewódzki Dom Kultury zajął się realizacją wydarzeń kulturalnych skierowannych do osób niepełnosprawnych, podopiecznych WDK. Środki przeznaczone na przedsięwzięcie pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Sportu, Kultury, Turystyki i Rrekreacji.
Wydarzenia są organzowane we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Są skierowane dla osób niepełnosprawnych, które aktywnie działają w Wojewódzkim Domu Kultury, m.in. członków Zespołu "Uśmiech" czy Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski.
Już 26 maja Zespół Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech" wystąpi podczas XXXII Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku "Relacje" w Teatrze Muzycznym w Lublinie.
-Jest to festiwal, który nie przyznaje miejsc uczestnikom. Oceny jury kierowane do osób niepełnosprawnych nie mają za zadanie ich określać, uczestnicy biorą udział na zasadzie przeglądu. Są oceniani, jednak nie w stricte tego słowa znaczeniu, to raczej konstruktywne uwagi. To właśnie wyróżnia ten festiwal. - mówi Edyta Ruszkowska, główny specjalista ds. promocji i marketingu WDK.
Ponadto członkowie Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski wezmą udział w wycieczce do Parku Miniatur w Podzamczu i Zamku Ogrodzieniec w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Czas letni to okres ciekawych wydarzeń kulturalnych, w których udział wezmą podopieczni Wojewódzkiego Domu Kultury. XIX Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, plener malarski w Rejowie czy warsztaty artystyczne w Szczawnicy.

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





