Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wydarzenia adresowane do osób niepełnosprawnych z Wojewódzkiego Domu Kultury

środa, 18 maja 2022 11:45 / Autor: Dominika Skowron
Wydarzenia adresowane do osób niepełnosprawnych z Wojewódzkiego Domu Kultury
Źródło: swietokrzyskie.pro
Wydarzenia adresowane do osób niepełnosprawnych z Wojewódzkiego Domu Kultury
Źródło: swietokrzyskie.pro
Dominika Skowron
Dominika Skowron

Wojewódzki Dom Kultury zajął się realizacją wydarzeń kulturalnych skierowannych do osób niepełnosprawnych, podopiecznych WDK. Środki przeznaczone na przedsięwzięcie pozyskano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Sportu, Kultury, Turystyki i Rrekreacji. 

Wydarzenia są organzowane we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Są skierowane dla osób niepełnosprawnych, które aktywnie działają w Wojewódzkim Domu Kultury, m.in. członków Zespołu "Uśmiech" czy Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. 

Już 26 maja Zespół Inscenizacji Tanecznych "Uśmiech" wystąpi podczas XXXII Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku "Relacje" w Teatrze Muzycznym w Lublinie. 

-Jest to festiwal, który nie przyznaje miejsc uczestnikom. Oceny jury kierowane do osób niepełnosprawnych nie mają za zadanie ich określać, uczestnicy biorą udział na zasadzie przeglądu. Są oceniani, jednak nie w stricte tego słowa znaczeniu, to raczej konstruktywne uwagi.  To właśnie wyróżnia ten festiwal. - mówi Edyta Ruszkowska, główny specjalista ds. promocji i marketingu WDK. 

Ponadto członkowie Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski wezmą udział w wycieczce do Parku Miniatur w Podzamczu i Zamku Ogrodzieniec w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Czas letni to okres ciekawych wydarzeń kulturalnych, w których udział wezmą podopieczni Wojewódzkiego Domu Kultury. XIX Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach, plener malarski w Rejowie czy warsztaty artystyczne w Szczawnicy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO