MIASTO
Wyjeżdżasz na wakacje? Zadbaj o zdrowie


Rozpoczął się sezon wakacyjny. Duży ruch i zainteresowanie kielczan Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego zauważyli pracownicy świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
– Z roku na rok zainteresowanie kartą EKUZ jest coraz większe, dlatego gorąco zachęcam do wyrobienia tej karty teraz. Robiąc to unikniecie państwo kolejek, które we okresie wakacyjnym sa bardzo długie – mówi Beata Szczepanek rzecznik świętokrzyskiego NFZ
Mowa o wyjazdach wakacyjnych do krajów unijnych. Takie ubezpieczenie ważne jest przez pół roku. Planując wakacje nawet w sierpniu, wareto zatem poczynić kroki w tym kierunku.
- To ubezpieczenie, które gwarantuje nam w krajach UE i EFTA, bycie pacjentem, takim jak prawowici obywatele danego państwa. Oczywiście większość świadczeń jest darmowych, ale sa i takie, za które trzeba uiścić opłaty. Są to jednak nie tak wysokie sumy, jak w przypadku, kiedy nie posiadamy ubezpieczenia, czyli karty EKUZ - dodaje Beata Szczepanek
Karta wyrabiana jest w siedzibie świętokrzyskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, każdej osobie ubezpieczonej, za darmo, od ręki i zajmuje w naszym portfelu tyle samo miejsca co dowód osobisty, czy karta bankomatowa.





![[FOTO, WIDEO] Wyruszyli w trasę, aby upamiętnić bohaterów z Westerplatte](/media/k2/items/cache/7a3de9049c8d2209f6ce31795aa9effb_L.jpg)


