Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zaśpiewają i zagrają dla Hani. Koncert charytatywny na Wesołej 54

wtorek, 21 stycznia 2020 11:55 / Autor: Michał Łosiak
Zaśpiewają i zagrają dla Hani. Koncert charytatywny na Wesołej 54
Zaśpiewają i zagrają dla Hani. Koncert charytatywny na Wesołej 54
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Najstarsze polskie śpiewy o Narodzeniu Pańskim, obój, klawesyn i szpinet usłyszymy podczas wyjątkowego Koncertu Bożonarodzeniowego w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 stycznia. Artyści zagrają dla walczącej o życie osiemnastomiesięcznej Hani.

Przypomnijmy, że ratunkiem dla chorej na nowotwór dziewczynki jest wyjazd do Stanów Zjednoczonych i kosztujące pięć milionów złotych leczenie chemioterapią autorską. Liczy się więc każde wsparcie. Uczestnicy niedzielnego koncertu będą mogli pomóc, przekazując swoją darowiznę do specjalnie wystawionej puszki. – Czujemy się solidarni z Hanią i jej rodziną. Suma jest ogromna i wzruszające jest to, że każdy robi co może, aby udzielić wsparcia. Jedni wystawiają na licytację dzieła sztuki, czy inne ciekawe rzeczy, a my chcemy podarować naszą muzykę – mówi siostra Hanna Szmigielska, założycielka Scholii Cantorum Kielcensis, która wystąpi podczas koncertu.

Podczas występu usłyszymy najstarsze polskie śpiewy bożonarodzeniowe. Potem nastąpi część instrumentalna. Na oboju zagra Grzegorz Kustra, zaś na klawesynie i szpinecie – Katarzyna Sroka. Początek koncertu o godzinie 19.30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO