Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zbliża się "Festiwal Wiatru" w Kielcach

piątek, 13 sierpnia 2021 11:40 / Autor: Adrianna Linertowicz
Zbliża się "Festiwal Wiatru" w Kielcach
Fot. UM Kielce
Zbliża się "Festiwal Wiatru" w Kielcach
Fot. UM Kielce
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Gry terenowe, pokaz mody, rodzinne festyny i inne atrakcje. To wszystko czeka na mieszkańców Kielc oraz turystów, w ramach "Festiwalu Wiatru", który odbędzie się już niebawem w stolicy naszego województwa.

Motywem przewodnim wydarzenia będzie... wiatr.

– Znane od lat w całym kraju powiedzenie: „Wieje, jak na dworcu w Kielcach” wykorzystamy do promocji Kielc. Wystarczy trochę dystansu, lekkie przymrużenie oka i przełamujemy stereotypowe myślenie o naszym mieście – mówi Dariusz Detka, dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej kieleckiego ratusza.

Inaugurację festiwalu rozpocznie "Zwiewny Wieczór z modą, sztuką i literaturą" na Dworcu Autobusowym.

Jak poinformowała Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą, podczas festiwalu możemy spodziewać się m.in. pokazu mody zwiewnej, na którym swoją kolekcję zaprezentuje kielecka projektantka, Ewa Łukawska. Odbędzie się także wernisaż fotografii "Wiatr" oraz czytanie literatury, która traktuje o wietrze. Dodatkowo na uczestników czeka mnóstwo wydarzeń przygotowanych we współpracy z wieloma partnerami. Będą gry terenowe, festyny rodzinne, wystawy, koncerty, warsztaty i konkursy - zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych.

"Festiwal Wiatru" potrwa od 18 do 26 września. Rozpocznie się w sobotę, 18 września, o godzinie 17 na kieleckim Dworcu Autobusowym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO