MIASTO
Zmarł Stanisław Garbacz - były prezydent Kielc i radny
 
                             
                            Stanisław Garbacz miał 84 lata. O jego śmierci w poniedziałek (13 grudnia) poinformowały władze miasta.
Stanisław Garbacz został powołany na prezydenta Kielc w 1983 roku. Jednak już wcześniej bardzo prężnie działał na rzecz naszego miasta.
Od początku lat siedemdziesiątych aktywnie uczestniczył w życiu społecznym i gospodarczym Kielc. W 1973 roku, wraz z ówczesnym prezydentem miasta, Romanem Wojtarowiczem, organizował pierwszy klub sportowy Korona Kielce. Pomagał również m.in. w tworzeniu Zespołu Pieśni i Tańca Kielce, jednak szczególną wagę przykładał do działalności na rzecz dzieci i młodzieży.
Jako prezydent największy nacisk położył na działania związane z rozwojem budownictwa wielorodzinnego i remontami starych zasobów mieszkaniowych. Za jego kadencji oddano do użytku Dom Kultury „Zameczek”, wiele placówek oświatowych oraz przychodni osiedlowych.
Stanisław Garbacz był wielokrotnie wyróżniany za sukcesy w pracy zawodowej i działalności społecznej odznaczeniami państwowymi, a także regionalnymi. W 2013 roku został laureatem Nagrody Miasta Kielce.
Jak czytamy na oficjalnej stronie UM, uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy czwartek, 16 grudnia. Msza Święta żałobna rozpocznie się o godzinie 13 w bazylice katedralnej. Stanisław Garbacz spocznie na cmentarzu w Cedzynie.
![[FOTO] Znicze bez podwyżek](/media/k2/items/cache/f11bdd046032f6826f19c39ac7e9b1ce_L.jpg) 
             
             
             
             
             
            ![[FOTO] Sławosz Uznański-Wiśniewski: Moja babcia mieszka w Kielcach](/media/k2/items/cache/67b67a99eb0cb6cc2bc7205f2ea74e8b_L.jpg) 
            ![[FOTO] Kosmiczny gość w kieleckim kampusie GUM](/media/k2/items/cache/6242662260c6eceb11efdc2ba7932a40_L.jpg) 
             
            
 
						




 
	