MIASTO
Zrobią gniazdo dla ludzi


Projektanci wraz z kielczanami wyplotą gniazdo nie dla ptaków a dla ludzi. Jutro (22 lipca) na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego odbędą się warsztaty tworzenia lekkich siedzisk z gąbkowych rurek.
- Tak właściwie są to zajęcia dla wszystkich. Przecież siedzisko będzie dla każdego zatem na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, którzy będą chcieli pomóc w wyplataniu takiego gniazda – mówi Olga Grabiwoda z Instytutu Designu w Kielcach.
Planowane jest wyplecenie jednego dużego siedziska w kształcie gniazda. – Nasze siedzisko będzie mieć średnicę 3,5-4 metry średnicy. Powinno się w nim zmieścić 6 osób lub nawet więcej – zapowiada Dominika Janicka, również projektantka z IDK.
Wyplecione gniazdo potem będzie towarzyszem różnych wydarzeń na Wzgórzu Zamkowym i w Parku Miejskim. Jedną z funkcji siedziska jest integracja i ułatwianie kontaktu pomiędzy ludźmi. – Gdy usiądziemy w takim gnieździe z drugą osobą będzie można rozmawiać twarzą w twarz. To przeciwieństwo tradycyjnej ławki, na której siedzi się w jednej linii - dodaje Dominika Janicka.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Spotkanie rozpocznie się jutro o godzinie 17.

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





