Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

„Elvis: Back In Nashville” - Kolekcja 4 płyt CD z oryginalnymi nagraniami studyjnymi Elvisa Presleya

wtorek, 09 listopada 2021 08:17 / Autor: Michał Sierlecki
„Elvis: Back In Nashville” - Kolekcja 4 płyt CD z oryginalnymi nagraniami studyjnymi Elvisa Presleya
„Elvis: Back In Nashville” - Kolekcja 4 płyt CD z oryginalnymi nagraniami studyjnymi Elvisa Presleya
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

RCA Records oraz Legacy Recordings prezentują ekskluzywne wydanie 4 płyt CD z oryginalnymi nagraniami studyjnymi Elvisa Presleya. W ramach celebracji 50. rocznicy finałowych sesji Elvisa w Nashville ukazał się zbiór 82 piosenek.

„Elvis: Back In Nashville” jest dostępne w dwóch wydaniach: 4 CD oraz 2 LP zawierające 82 nieskazitelne, oryginalne nagrania, na których Elvis i jego muzycy zagrali na żywo w studio. Te ekskluzywne sesje nagraniowe stanowią swego rodzaju kronikę ostatnich nagrań Elvisa w Nashville. Niektóre piosenki pojawiły się z późniejszymi modyfikacjami orkiestrowymi i wokalnymi w sezonowej kolekcji „Elvis Sings the Wonderful World of Christmas” w 1971 roku, oraz nagrodzonymi Grammy albumie gospel „He Touched Me” w 1972 roku. Podobnie jak jego poprzednik „From Elvis In Nashville”, który został wydany w listopadzie 2020 roku, „Elvis: Back In Nashville” ma na celu pokazanie artysty i jego głównego zespołu tak, jak brzmieli podczas oryginalnych sesji nagraniowych.Bez dogrywek i akompaniamentu wokalnego.

Kluczową różnicą między sesjami Elvisa w Nashville w 1970 i 1971 roku jest to, że wiele nagrań z 1971 roku zawierało chórki. Dlatego właśnie album „Elvis: Back In Nashville” oferuje różnorodne utwory, zarówno z, jak i bez dodatkowych wokali.Biorąc pod uwagę niesamowicie duży dorobek wspaniałych nagrań stworzonych przez Elvisa i jego muzyków podczas legendarnych sesji maratonów z 1970 roku, które można było usłyszeć na „From Elvis In Nashville”.

RCA Records oraz management Elvisa postanowili pozostać przy zwycięskiej kombinacji zwartego zespołu, legendarnego studia, wyselekcjonowanego repertuaru oraz spontanicznego Elvisa za mikrofonem. Tak właśnie po raz kolejny powstał wspaniały materiał w bardzo krótkim czasie. Wraz ze wzrostem koncertów Elvisa w tamtych czasach, jego czas który miał poświęcić na nagrywanie nowego materiału był bardzo ograniczony. Celem tych sesji było wygenerowanie rocznej ilości nowych piosenek. Elvis zaplanowany miał czas na nagrania płyt z muzyką świąteczną, gospel, pop i kilku nowych singli do letnich i jesiennych wydawnictw. Koordynator i producent zarazem, Felton Jarvis zarezerwował wtedy cały tydzień całonocnych sesji rozpoczynających się 15 marca 1971 roku i nawiązał kontakt z tym samym zespołem, co rok wcześniej.

 

żródło: Sony Music Polska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO