Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

Planuje długie życie

Jak powinny wyglądać nasze posiłki?

czwartek, 13 sierpnia 2020 13:50 / Autor: Radio eM
Jak powinny wyglądać nasze posiłki?
Jak powinny wyglądać nasze posiłki?
Radio eM
Radio eM

CYKL AUDYCJI EDUKACYJNYCH, REALIZOWANYCH W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ MINISTRA ZDROWIA „PLANUJĘ DŁUGIE ŻYCIE”

Od 4 sierpnia w każdy wtorek, środę i czwartek o godz. 12.12 zapraszamy na audycje edukacyjne o profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”.

Zdrowe odżywianie może się przyczynić do zmniejszenia ryzyka zachorowania na nowotwór. Powinniśmy zatem zadbać o to, aby nasza dieta była różnorodna, nie może w niej zabraknąć warzyw i owoców, a także białka, węglowodanów i zdrowych tłuszczy. Pomocna w układaniu diety będzie piramida zdrowego żywienia, a także strony internetowe poradnia.ncez.pl, diety.nfz.gov.pl oraz Europejski Kodeks Walki z Rakiem.

O tym jakie produkty powinny się znaleźć na naszych talerzach i jak powinna wyglądać zdrowa dieta opowiada szerzej dr Anna Tokarska, dietetyk kliniczny, kierownik Działu Żywienia w ŚCO.

 

 

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym Strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.

 

             Logo BO MZ RGB                                

logo planuje poziom web

              

 

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO