Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Coraz więcej pacjentów korzysta z teleporad

wtorek, 28 kwietnia 2020 10:26 / Autor: Magdalena Nowak
Coraz więcej pacjentów korzysta z teleporad
Coraz więcej pacjentów korzysta z teleporad
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Regularnie wzrasta liczba teleporad udzielanych pacjentom dorosłym w poradniach specjalistycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Blisko połowa wszystkich konsultacji prowadzona jest telefonicznie, co w obecnej sytuacji ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo zarówno pacjentów, jak i całego personelu medycznego.

Od 17 marca, z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne w poradniach ograniczono znacznie bezpośrednie kontakty z pacjentami. I o ile w pierwszym tygodniu od wprowadzenia tych zmian udzielono 70 porad, tak od 6 do 17 kwietnia telefonicznych konsultacji było już ponad 440, a liczby te cały czas rosną.

– Podsumowaliśmy pierwszy miesiąc działania poradni w czasie epidemii. Specjaliści udzielili łącznie 2325 porad, w tym w sposób tradycyjny odbyło się 1255 wizyt czyli prawie 54 procent, a teleporad udzielono łącznie 1075 – informuje Anna Mazur-Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

– Teleporady zostały wprowadzone ze względów bezpieczeństwa. Na stronie internetowej szpitala jest podany wykaz numerów do poszczególnych poradni i to lekarz decyduje czy w przypadku danego pacjenta jest bezwzględnie konieczna wizyta osobista. Jeżeli chory np. wymaga zdjęcia szwów,  lub jest w trakcie leczenia biologicznego  z powodu chorób skóry, zostanie umówiony na wizytę osobistą. Zachęcamy do korzystania z teleporad i przypominamy, żeby przed wykonaniem telefonu przygotować swój numer PESEL – dodaje rzecznik.

Telporady udzielane są również w poradniach pediatrycznych m.in. chirurgicznej, onkologicznej oraz ortopedycznej. Od początku trwania epidemii niektóre poradnie pediatryczne całkowicie zawiesiły swoją działalność, np. poradnia kardiologiczna, pulmonologiczna oraz gastroenterologiczna.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO