Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Brakuje krwi. Centrum Krwiodawstwa prosi o pomoc

środa, 08 lipca 2020 15:07 / Autor: Magdalena Nowak
Brakuje krwi. Centrum Krwiodawstwa prosi o pomoc
Brakuje krwi. Centrum Krwiodawstwa prosi o pomoc
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwraca się z prośbą do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o honorowe oddawanie krwi. Niedobory cennego leku występują niemal wśród wszystkich grup.

– Aktualnie stan zapasu krwi jest bardzo niski. Ruszyły planowe zabiegi i w związku z tym zapotrzebowanie na krew wzrosło. Dlatego też zapraszamy dawców wszystkich grup o zgłaszanie się do naszych punktów. Zapraszamy też do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie na bieżąco informujemy o miejscach stacjonowania krwiobusu – mówi Zdzisława Sitarz-Żelazna, zastępca dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

– Dawcą może zostać każda zdrowa i pełnoletnia osoba, nie cierpiąca na choroby przewlekłe , np. cukrzycę lub nadciśnienie, ważąca ponad 50 kilogramów - dodaje dyrektor. 

Krew można oddawać od poniedziałku do piątku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej 66 w Kielcach, a także w co drugą sobotę oraz w oddziałach terenowych placówki. Już jutro, 9 lipca, krew oddamy też oddać w mobilnym punkcie poboru. Krwiobus stanie nad zalewem w Sielpi, przy Ośrodku Wypoczynkowym Łucznik w godzinach od 10 do 14.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO