Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Trwa remont Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala na Czarnowie

piątek, 10 lipca 2020 08:15 / Autor: Magdalena Nowak
Trwa remont Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala na Czarnowie
Trwa remont Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala na Czarnowie
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach rozpoczął się remont Kliniki Położnictwa i Ginekologii. Sale zyskają klimatyzacje, zostaną też odświeżone i doposażone w specjalistyczny sprzęt medyczny, m.in. kardiomonitory i pompy infuzyjne.

Z  powodu remontu  funkcjonowanie oddziału musiało ulec przeorganizowaniu.

– Prace wykonywane są etapami, tak żeby klinika mogła funkcjonować. Aktualnie remont obejmuje część z salą porodową i oddział położniczy, więc przenieśliśmy tę pierwszą na parter. Natomiast oddział położniczy został chwilowo przeniesiony na patologię ciąży. Nie ulega wątpliwości, że występują utrudnienia i pacjentki mają nieco gorsze warunki, za co przepraszamy – mówi dr n. med. Grzegorz Wydrzyński, pełniący obowiązki kierownika Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala na Czarnowie.

– Remont dotyczy przede wszystkim klimatyzacji i wentylacji na sali porodowej i trakcie położniczym, na pozostałych odcinkach będzie malowanie i drobne prace  dotyczące przewodów elektrycznych i stolarki. Kobiety rodzące powinny mieć zapewnione jak najlepsze warunki, a wiadomo, że brak klimatyzacji w miesiącach letnich był uciążliwy dla naszych pacjentek – dodaje specjalista.

Klinka zostanie doposażona także w specjalistyczny sprzęt medyczny, m.in. kardiomonitory, kardiotokografy, rejestratory ciśnienia i pompy infuzyjne.

Całkowita wartość projektu to ponad 1,6 mln złotych, a dofinansowanie ze środków unijnych wynosi blisko 1,4 mln złotych.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO