Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

"Senior+". Kolejne dofinansowania dla domów i klubów seniora

czwartek, 30 lipca 2020 12:38 / Autor: Marzena Rygiel
"Senior+". Kolejne dofinansowania dla domów i klubów seniora
"Senior+". Kolejne dofinansowania dla domów i klubów seniora
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Prawie dwa miliony złotych dofinansowania otrzymało 12 gmin w ramach programu „Senior+”. Zostaną one przeznaczone na utworzenie nowych Domów i Klubów Senior+ oraz na utrzymanie miejsc w istniejących już placówkach.

Program zakłada wsparcie finansowe związane z zapewnieniem opieki osobom starszym. Obejmuje ono usługi w zakresie aktywności ruchowej, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej. W ramach programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaangażowanie w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

– Dofinansowanie wynika z tego, ze państwo jest szczodre dla swoich obywateli. Mamy wystarczające ilości środków, które uzyskaliśmy z właściwego gospodarowania nimi przez rząd. Bardzo się cieszę, że projekt związany z opieką nad seniorami znalazł swój finał. Liczba osób objętych tym programem świadczy o tym, że potrzeby są, a my potrafimy je zidentyfikować i przekazać środki w odpowiednie miejsce – mówi Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Zadania podzielono na dwa moduły. Pierwszy z nich obejmuje utworzenie nowych placówek, a drugi prowadzenie zajęć i bieżącej animacji życia seniorów w domach i klubach seniora utworzonych w poprzednich latach.

– Gmina Jędrzejów w ubiegłym roku otrzymała 300 tysięcy złotych dofinansowania i utworzyła dzięki nim dzienny Dom Senior+. W tym roku w ramach modułu drugiego otrzymaliśmy wsparcie na bieżącą działalność – mówi Jolanta Pazera, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Jędrzejowie.

– Dzięki tym środkom możemy urozmaicić i rozszerzyć ofertę. Przeprowadzimy warsztaty, zorganizujemy wycieczki, wyjazdy i spotkania z ciekawymi ludźmi. Planujemy także cykl zajęć prozdrowotnych uwzględniający obecną sytuację epidemiologiczną – dodaje.

W ramach dofinansowania zostaną utworzone trzy nowe Domy Senior+ w Zawichoście, Ćmielowie i Klimontowie, siedem Klubów Senior+, między innymi w Pińczowie, Skalbmierzu i Waśniowie. Wspartych zostanie sześć placówek już funkcjonujących.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO