Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Obozy w dobie pandemii. Ilu uczniów wypoczywa w Świętokrzyskiem?

piątek, 07 sierpnia 2020 13:45 / Autor: Magdalena Nowak
Obozy w dobie pandemii. Ilu uczniów wypoczywa w Świętokrzyskiem?
Obozy w dobie pandemii. Ilu uczniów wypoczywa w Świętokrzyskiem?
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

O blisko połowę mniej obozów dla dzieci odbywa się w tym roku w województwie świętokrzyskim. Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w połowie wakacji roku ubiegłego z wypoczynku w naszym regionie skorzystało blisko dziesięć tysięcy uczestników, w analogicznym okresie tego roku jest ich niespełna pięć tysięcy. Organizowane kolonie odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Jak informuje Renata Prostak, starszy asystent Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, podczas kolonii obowiązuje dystans między uczestnikami, ograniczenia odwiedzin rodziców, a minimalna przestrzeń w pomieszaniu, gdzie są zakwaterowani koloniści, nie może być mniejsza niż cztery metry kwadratowe na osobę.

–  Uczestnicy kolonii są zobowiązani do korzystania ze środków do dezynfekcji, powinni też częściej myć ręce, a także baczniej przestrzegać porządku i czystości na terenach placówek. Organizatorzy wyjazdów muszą także zadbać o dezynfekcję powierzchni dydaktycznych, a także poręczy drzwi oraz klamek. Podczas kontroli zwracamy uwagę na przestrzeganie tych wytycznych – tłumaczy Renata Prostak.

– Do chwili obecnej nie mieliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zachorowań czy trudności w organizowaniu wypoczynku – dodaje.

Rodzice dzieci przebywających na koloniach są zobowiązani do niezwłocznego (12 godzin) odbioru dziecka z wypoczynku w razie wystąpienia u niego niepokojących objawów choroby, np. podwyższonej temperatury, kaszlu czy kataru.

Grupy uczestników turnusów mogą liczyć do 12 osób - w przypadku dzieci do 10 lat - i do 14 osób - powyżej 10 lat.

W naszym województwie najwięcej dzieci wypoczywa w Kielcach oraz Końskich.

Tag: kolonie

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO