Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

"Biała sobota w ŚCO z różową wstążką". Październik miesiącem świadomości raka piersi

czwartek, 14 października 2021 10:50 / Autor: Magdalena Nowak
"Biała sobota w ŚCO z różową wstążką". Październik miesiącem świadomości raka piersi
"Biała sobota w ŚCO z różową wstążką". Październik miesiącem świadomości raka piersi
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

16 października Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach „Białej soboty z różową wstążeczką”. Osoby palące papierosy obecnie lub w przeszłości będą mogły również zapisać się na bezpłatną niskodawkową tomografię komputerową płuc w ramach realizowanych przez ŚCO programów profilaktycznych.

Październik od 1985 roku jest uznany Miesiącem Świadomości Raka Piersi, a jego kolorem jest róż. W Różowym Październiku tradycyjnie odbywają się Marsze Różowej Wstążki, organizowane przez amazonki – kobiety, które wygrały walkę z rakiem piersi. Świętokrzyskie Centrum Onkologii włączając się w październikowe obchody zaprasza panie na „Białą sobotę z różową wstążeczką” . Na znak solidarności z kobietami walczącymi z rakiem piersi, a także po to, żeby dać przykład swoim córkom, siostrom, mamom i koleżankom, przypnijmy różowe wstążeczki do bluzki i pomaszerujmy na badania.

– 16 października serdecznie zapraszamy panie na mammografię do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii między godziną 9 a 14 będzie można się zbadać. Mammografia jest przeznaczona dla kobiet w wieku 50 – 69 lat – zgodnie z zaleceniami Programu profilaktyki raka piersi. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Wymagana rejestracja telefoniczna na badanie: 607 77 88 88. W sobotę będzie można również wykonać cytologię, badanie dla pań w wieku 25-59 lat – w Programie profilaktyki raka szyjki macicy. Badanie należy powtarzać co trzy lata. Wymagana rejestracja telefoniczna na badania: 609 99 00 33 – informuje Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO.

– Ponadto osoby w wieku 50 -77 lata, które palą bądź paliły papierosy, mogą zapisać się na bezpłatną niskodawkową tomografię komputerową płuc. Rejestracja telefoniczna na badanie NDTK pod numerem telefonu: 885 77 99 88  - dodaje Opalińska.

Lecznica apeluje, że na terenie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii należy przestrzegać zaleceń przeciwepidemicznych: zasłaniać usta i nos maseczką, dezynfekować ręce i zachować dystans społeczny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO