Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Cyto Maniek jeździ po regionie. Bezpłatne badania dla kobiet

wtorek, 30 listopada 2021 10:24 / Autor: Michał Łosiak
Cyto Maniek jeździ po regionie. Bezpłatne badania dla kobiet
Cyto Maniek jeździ po regionie. Bezpłatne badania dla kobiet
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Radoszyce, Smyków, Wodzisław i Czarnocin odwiedzi w najbliższych dniach Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Mieszkanki tych miejscowości będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii.

1 grudnia Cyto Maniek, czyli cytomammobus właśnie, będzie dyżurował przy Urzędzie Miasta i Gminy w Radoszycach. Następnego dnia zaparkuje przy Urzędzie Gminy w Smykowie. Już 4 grudnia pojawi się w Wodzisławiu, podczas białej soboty przy Gminnym Ośrodku Zdrowia. 6 grudnia cytomammobus zawita do Czarnocina, stanie przy tamtejszym Urzędzie Gminy.

Przypomnijmy, że w cytomammobusie kobiety w wieku 50-69 lat skorzystają z bezpłatnej mammografii, zaś panie w wieku 25-59 lat z cytologii. Wykonywane są tam dwa badania cytologiczne podczas jednej wizyty.

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Jest ono wykonywane w godzinach 10.00-16.00. Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel cytomammobusa został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie czekały w kolejce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO