Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Cztery miejsca z naszego regionu w rankingu najciekawszych atrakcji turystycznych dla dzieci. Które zwycięży?

piątek, 10 stycznia 2020 10:56 / Autor: Beata Kwieczko
Cztery miejsca z naszego regionu w rankingu najciekawszych atrakcji turystycznych dla dzieci. Które zwycięży?
Cztery miejsca z naszego regionu w rankingu najciekawszych atrakcji turystycznych dla dzieci. Które zwycięży?
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Bałtowski Kompleks Turystyczny, zamek królewski w Chęcinach i Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu oraz Park Rozrywki w Krajnie walczą o miano najciekawszych w rankingu najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce. Miejsca te zostały dostrzeżone przez portal "Dziecko w podróży".

Portal co roku ogłasza i przeprowadza plebiscyt, w którym internauci wybierają spośród kilkuset turystycznych atrakcji dla całych rodzin te najciekawsze. Są to zarówno już dobrze znane, jak i nowe miejsca, chętnie odwiedzane podczas wycieczek, weekendowych wyjazdów i dłuższych pobytów.

W gronie sześćdziesięciu wybranych miejsc w Polsce znalazły się aż cztery propozycje z regionu świętokrzyskiego. Są to Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Park Rozrywki w Krajnie oraz zgłoszone razem Centrum Nauki Leonardo da Vinci z Podzamcza i Zamek w Chęcinach.

- Ranking atrakcji dla dzieci przygotowywany jest przez popularny blog, a zarazem wirtualny magazyn "Dziecko w podróży". Tworzą go osoby rzeczywiście korzystające z tych atrakcji, czyli rodzice z dziećmi. To oznacza, że jest on bardzo wiarygodny. Atrakcje turystyczne, które się w nim znalazły będą jeszcze częściej odwiedzane, ponieważ każdy taki ranking powoduje wzrost zainteresowania potencjalnych użytkowników. To bardzo korzystne dla odwiedzalności tych miejsc w przyszłości - mówi Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Głosowanie na najciekawsze atrakcje turystyczne dla dzieci na stronie internetowej portalu trwa do 30 stycznia. Aby zagłosować, wystarczy "polubić" określoną propozycję z przedstawionej listy. Dostępne są tam także opisy prezentowanych miejsc. Dziesięć najciekawszych z największą liczbą głosów otrzyma certyfikaty, a zwycięzca może liczyć na interesującą kampanię promocyjną w internecie. Nagrody czekają również na głosujących. Będą nimi wejściówki do Energylandii, która zwyciężyła w ubiegłorocznej edycji rankingu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO