Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

sobota, 05 grudnia 2020 12:49 / Autor: Adrianna Linertowicz
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Wykazują się ponadprzeciętną empatią, swoją pracę wykonują za darmo i z potrzeby serca. Nie proszą o nic w zamian. Mowa oczywiście o wolontariuszach, którzy często pozostają anonimowi, bo nie pomagają dla rozgłosu. Dzisiaj, 5 grudnia, obchodzą swoje święto.

– Staram się pomagać tak często, jak tylko mam okazję, natomiast czuję się nieco niezręcznie, gdy mam opowiadać o tym, co robię – mówi Marcelina Kowalik, wieloletnia wolontariuszka. – Wydaje mi się, że większość z nas raczej nie chce przypisywać sobie wielkich zasług i woli pozostać anonimowymi. A jeśli chodzi o nasze działania, to angażujemy się tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Zbiórki dla chorych dzieci, pomoc starszym, działania na rzecz ochrony zwierząt. Krótko mówiąc, udzielamy się na każdym froncie – dodaje Marcelina.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony jest na całym świecie. Ustanowiono go z inicjatywy ONZ w 1986 roku, w celu wyrażenia uznania dla pracy wolontariuszy działających bezinteresownie w każdym zakątku globu. Jest to świetna okazja, by przypomnieć społeczeństwu o tym, jak istotna jest praca wolontariuszy.

Przypomnimy, że z okazji przypadającego dziś święta o godzinie 17 odbędzie się XV Świętokrzyska Gala Wolontariatu 2020, tym razem w formie transmisji online.

Gala połączona jest, tak jak zazwyczaj, z finałem konkursu „Laur Wolontariatu”, w ramach którego uhonorowani zostaną najaktywniejsi wolontariusze z regionu.  

Organizatorami wydarzenia są: Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz MOPR Wolontariat Kielce.

Więcej informacji  tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO